Posted on

Czysta łazienka – odpowiednie preparaty to podstawa

Łazienka to pomieszczenie, w którym każdego dnia spędzamy co najmniej kilkadziesiąt minut dziennie. Utrzymanie jej w czystości jest więc ciężkim, ale bardzo ważnym zadaniem dla właścicieli. Nieskazitelnie czysta toaleta jest nie tylko gwarancją powierzchni wolnej od wirusów oraz bakterii, ale także pozwala użytkownikom na komfortowe i bezpieczne korzystanie z niej. W utrzymaniu toalety w czystości pomogą nam nie tylko płynne środki czystości, ale także kostki toaletowe, które zadbają o świeżość oraz piękny zapach po każdym spłukaniu. 

Zawieszki toaletowe – działanie

Istnieje wiele rodzajów kostek toaletowych, jednak niezależnie od tego mają one jedno zadanie. Kostki toaletowe mają pomagać w usuwaniu uporczywych osadów pojawiających się wewnątrz muszli klozetowej, zwalczać wirusy oraz bakterie, a dodatkowo likwidować nieprzyjemne zapachy. Dobrej jakości preparaty działają nie tylko podczas kontaktu z wodą, ale także pomiędzy etapami spłukiwania, dzięki czemu mamy pewność, że nasza toaleta jest bezpieczna dla nas i naszych domowników. 

Kostki do WC – rodzaje 

Kostki toaletowe to mieszanka środków chemicznych w zbitej formie, którą umieszcza się wewnątrz muszli zazwyczaj za pomocą specjalnej zawieszki. Istnieją kostki klasyczne, kostki samoprzylepne oraz kostki do spłuczki toaletowej. Kostki klasyczne kupuje się w specjalnej obudowie, którą montuje się pod krawędzią muszli. Można również kupić osobne wkłady, które włożymy do koszyczka. Kostki przyklejane nie wymagają specjalnych koszyczków, ponieważ umieszcza się je bezpośrednio do wewnętrznej powierzchni muszli klozetowej. Jest to lepsze pod względem komfortu, ponieważ ich wymiana nie wiąże się z dotykaniem kostki toaletowej. Kostki do spłuczki różnią się natomiast tym, że podczas montażu nie musimy mieć żadnego bezpośredniego kontaktu z muszlą klozetową, która jest siedliskiem bakterii. Dodatkowym atutem jest również to, że kostki te oczyszczają nie tylko muszle klozetową, ale również całą instalację, która łączy spłuczkę z toaletą.